Bahar Muradovanın İSESKO-nun Sosial və Humanitar Elmlər Departamentinin Direktoru Ramata Almamy Mbaye ilə iki tərəfli görüşü baş tutub
Qoşulmama Hərəkatının “Qadın Hüquqlarının İnkişafı və Qadınların Səlahiyyətləndirilməsi” üzrə Konfransında iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan qonaqları salamlayan Dövlət Komitəsinin sədri İSESCO rəsmisini Bakıda görməkdən məmnun olduğunu bildirib. Azərbaycan ilə təşkilat arasında səmərəli əməkdaşlığın qurulduğunu söyləyən B.Muradova, bundan sonra da əlaqələrin gücləndirilməsi istiqamətində səylər göstərilməsinin vacibliyini qeyd edib.
O, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın Azərbaycan və İSESCO arasında əlaqələrin inkişafında müstəsna rolunu xüsusi qeyd edib.
Səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirən Ramata Almamy Mbaye yüksək səviyyədə keçirilən Konfransda iştirakına görə minnətdarlığını ifadə edərək, tədbir zamanı aparılan müzakirələrin qaldırılan məsələlərin həllinə töhfə verəcəyinə inamını bildirib.
O, müharibədən zərər çəkmiş qadınlara dəstək, onların sülh quruculuğu prosesində iştirakı, eyni zamanda uşaq hüquqlarının qorunmasına dair proqram və digər məsələlər ətrafında ISESCO-nun Azərbaycan ilə əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlı olduğunu bildirib.
Görüş zamanı Azərbaycan ilə İSESCO arasında gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Mrs. Bahar Muradova had a bilateral meeting with Ramata Almamy Mbaye, Director of Social and Humanities Department of ICESCO
Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan, welcoming the guests who are visiting our country to participate in the Non-Aligned Movement's "Development of Women's Rights and Empowerment of Women" Conference, said she is pleased to see the ICESCO official in Baku.
B. Muradova said that effective cooperation between Azerbaijan and the organization has been established, and noted the importance of making efforts to strengthen relations in the future.
She especially noted the exceptional role of the First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva in the development of relations between Azerbaijan and ISESCO.
Ramata Almamy Mbaye, expressing gratitude for the warm welcome, expressed her gratitude for her participation in the high-level Conference and expressed her belief that the discussions held during the event will contribute to the resolution of the issues raised.
She said that ICESCO is interested in expanding cooperation with Azerbaijan in support of women affected by the war, their participation in the peace-building process, as well as the program on the protection of children's rights and other issues.
During the meeting, prospects of future cooperation between Azerbaijan and ICESCO were discussed, as well as other issues of mutual interest were exchanged.