Dövlət qulluqçularının xidməti fəaliyyətinin qiymətləndirən şəxslər üçün təlim keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsində dövlət qulluqçularının xidməti fəaliyyətinin qiymətləndirilməsini həyata keçirən şəxslər üçün növbəti təlim keçirilib.
Təlim Azərbaycan Respublikasında dövlət qulluğunun inkişafına dair 2019−2025-ci illər üçün Strategiyanın 8.9.3-cü bəndinin icrası məqsədilə keçirilib.
Dövlət İmtahan Mərkəzinin əməkdaşı Elnur Abbasov tərəfindən aparılan təlimdə Dövlət qulluqçusunun xidməti fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi qaydaları barədə məlumat verilib, dövlət qulluqçusunun cari fəaliyyətinə nəzarətin həyata keçirilməsi, onun potensial imkanlarının aşkara çıxarılması və səmərəli istifadəsi, dövlət qulluqçusunun peşəkarlığını artırmağa stimullaşdırılması və onun əlavə təhsilə ehtiyacının, habelə tutduğu vəzifəyə uyğunluğunun müəyyənləşdirilməsi üçün xidməti fəaliyyətin qiymətləndirilməsinin önəmi vurğulanıb.

Training was held for people who evaluate the service activity of civil servants
In the State Committee for State Committee for Family, Women and Children Affairs, the next training was held for those who evaluate the service activities of civil servants.
The training was held in order to implement clause 8.9.3 of the Strategy for the development of civil service in the Republic of Azerbaijan for 2019-2025.
In the training conducted by the employee of the State Examination Center, Elnur Abbasov, information was provided on the rules for evaluating the civil servant's service activity, the implementation of control over the civil servant's current activity, the discovery and efficient use of his potential opportunities, the stimulation of the civil servant to increase his professionalism and his need for additional education, as well as the position he holds. The importance of evaluating the service activity to determine its compliance was emphasized.