Qadınların seçkilərdə fəallığının yüksəldilməsinə həsr olunmuş görüş keçirilib
1 fevral 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin və Mərkəzi Seçki Komissiyasının birgə əməkdaşlığı ilə Lənkəran şəhərində qadınların seçkilərdə fəallığının yüksəldilməsinə həsr olunmuş görüş keçirilib.
Görüşdə 78 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsinin sədri Əlövsət Rufiyev, katibi Eldar Məmmədov çıxış edərək görüşü açıq elan ediblər.
Daha sonra Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyeva çıxış edərək, ölkəmizdə həyata keçirilən dövlət qadın siyasətindən, qadınların ictimai-siyasi həyatın hər bir sahəsində fəallıq nümayiş etdirməsinin əhəmiyyətindən danışıb.
Sədr müavini bildirib ki, Dövlət Komitəsi tərəfindən mütəmadi olaraq qadınların seçkilərə təşviqi istiqamətində görüşlər və tədbirlər həyata keçirilir. O, qadınlarımızın vətəndaş hüquqlarından istifadə edərək seçki prosesinə aktiv şəkildə qoşulmalarının vacibliyini qeyd edib.

A meeting was held dedicated to increasing the activity of women in elections
The meeting dedicated to increasing the participation of women in elections was held in the city of Lankaran on February 1, 2024 with the joint cooperation of the State Committee on Family, Women and Children Affairs and the Central Election Commission.
At the meeting, Mr. Alovsat Rufiyev, Chairperson of Lankaran village electoral district No. 78 and Mr. Eldar Mammadov, spoke and declared the meeting open.
Then, Ms, Aynur Sofiyeva, the Deputy Chairperson of the State Committee, spoke about the state women's policy implemented in our country, and the importance of women being active in every field of social and political life.
The deputy chairperson said that the State Committee regularly holds meetings and events in the direction of encouraging women to vote. She noted the importance of our women actively participating in the election process using their civil rights.