Azərbaycan Dövlət Xalça Muzeyində Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 3 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbinin uşaqları üçün ekskursiya təşkil olunmuşdur
Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən hər il 1 İyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə silsilə tədbirlər təşkil olunur. Təşkil olunan tədbirlərdə valideyn himayəsindən məhrum, sağlamlıq imkanları məhdud, qeyri millət, qaçqın və məcburi köçkün ailələrdən olan uşaqların iştirakı xüsusi olaraq nəzərə alınır. Silsilə tədbirlər çərçivəsində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi 26 may 2015-cü il, saat 11:00 da Azərbaycan Dövlət Xalça Muzeyində Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 3 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbinin uşaqları üçün ekskursiya təşkil olunmuşdur. Ekuskursiya zamanı ilk növbədə uşaqlar Xalça muzeyi haqqında ümumi məlumatlar verildikdən sonra Xalça muzeyindəki xüsusi tarixi eksponantlar və xalçalarla tanış edilərək məlumatlar verilmişdir. Komitə tərəfindən ekskursiya zamanı uşaqlara qida və hədiyyələr verilmişdir. Ekskursiyanın təşkilində məqsəd 3 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbinin uşaqları arasında asudə vaxtın səmərəli təşkili, həmçinin milli və dünya ölkələrinin xalçaları ilə tanış etməkdir. Qeyd olunan tədbir KİV nümayəndələri tərəfindən işıqlandırılmışdır.

An excursion was organized at State Carpet Museum for the children of the Republican special boarding school No.3 for the children with limited health
Every year the State Committee for Family, Women and Children Affairs organizes successive events on the occasion of 1st June- International Children’s Day. Participation of the children deprived of parental care, limited health opportunity, from other nationalities, as well as children of refugee and internally displaced families is especially intended. In this regard, on 26 May, 2015 an excursion was organized within the successive events at State Carpet Museum for the children of the Republican special boarding school No.3 for the children with limited health by the State Committee for Family, Women and Children Affairs. Firstly, children were provided general information about State Carpet Museum, and then got acquainted with the special historical exhibits and carpets. The main purpose of the trip is to organize the recreational time among the children of Republican special boarding school No.3, and introduce them those carpets of Azerbaijan and world countries as well.