“Azərbaycan ailəsi 2017” film festivalının mükafatlandırma və bağlanış mərasimi keçiriləcək
2009-cu ildən etibarən Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Heydər Əliyev Fondu və BMT-nin Əhali Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycan ailəsi” adlı film festivalı böyük uğurla həyata keçirilir.
Festivalın əsas məqsədi kinematoqrafiya və fotoqrafiya sənətinin vasitəsi ilə ailə dəyərlərinin təbliği, milli-mənəvi dəyərlərin qorunub saxlanılaraq gələcək nəsillərə ötürülməsi, cəmiyyətdə mövcud olan problemlərin işıqlandırılması, gənclərdə yaradıcılıq qabiliyyətlərinin aşkar olunması, qeyd olunan istiqamətlərdə video və foto materiallardan ibarət fondun zənginləşdirilməsi və təqdim edilən işlərin maarifləndirmə məqsədilə cəmiyyət üzvlərinə nümayiş etdirilməsidir.
Yaranmış ənənəyə uyğun olaraq cari ilin 30 mart tarixində növbəti “Azərbaycan ailəsi 2017” film festivalına start verilib, 1 oktyabr tarixinədək festivala işlərin qəbulu davam etdirilib. 6 ay ərzində festivalın Təşkilat Komitəsinə peşəkar və həvəskar iştirakçılar tərəfindən fərqli və maraqlı işlər təqdim edilib və təqdim edilmiş film və fotoşəkillər Festivalın münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilib.
“Azərbaycan ailəsi 2017” film festivalının mükafatlandırma və bağlanış mərasimi 2 noyabr 2017-ci il tarixində saat 14:30-da Beynəlxalq Muğam Mərkəzində keçiriləcəkdir. Tədbirdə festival iştirakçılarının, dövlət qurumları, icra hakimiyyətləri və qeyri-hökumət təşkilatları nümayəndələrinin, tələbələrin iştirakı nəzərdə tutulub.
Tədbirin əhəmiyyətini nəzərə alaraq, daha geniş şəkildə işıqlandırılması üçün KİV nümayəndələrini fəal əməkdaşlığa dəvət edirik.

The “Azerbaijan Family 2017” Film Festival awarding ceremony will be held
The “Azerbaijan Family” film festival has been successfully implemented since 2009 with the joint efforts of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Heydar Aliyev Foundation and the UN Population Fund.
The main objective of the festival is to promote family values through the cinematography and photography art, to preserve and to pass the national and spiritual values to the future generations, to highlight existing problems in society, to discover creativity in youth, to enrich the fund of video and photo materials in the mentioned areas for the purpose of further raising awareness of the population.
İn accordance with the tradition, the next film festival "Azerbaijan family 2017" was launched on March 30 with the final deadline on 1 October. During the passed 6 months, different and interesting works by professional and amateur participants were presented to the organizing committee of the festival. All presented films and photos were evaluated by the competent jury of the festival.
The award ceremony of the "Azerbaijan Family 2017" film festival will be held at the International Mugam Center on November 2, 2017 at 14.30. Participants of the film and photo competitions, representatives of government agencies, executive authorities and non-governmental organizations and students are expected to participate in the closing ceremony.
Taking into account the importance of the event, mass media representatives are invited to cooperate actively.